НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти





Напрямок 1. Навчаємось жити в громаді

 

НАВЧАЄМОСЬ ЖИТИ В ГРОМАДІ: КУРС ЗА ВИБОРОМ ДЛЯ УЧНІВ 8(9) КЛАСІВ ЗЗСО

 

 

Ми усі разом працюємо на спільну користь: активна молодь – успішна громада!

 

Нині в Україні відбувається активна децентралізація й розвивається місцева демократія. Усі ці процеси створюють нові можливості для жителів територіальних громад, які тепер можуть брати участь в ухваленні важливих для громади рішень і мають перейти від пасивного спостереження до активної, відповідальної діяльності.

Безперечно, активна участь молоді у громадському житті – один із чинників розвитку демократичного врядування, тому особливу увагу в територіальних громадах слід звернути саме на розвиток спроможності молоді до такої активності.

Задля розвитку здатності та вмотивованості учнівської молоді до свідомої, активної та відповідальної громадянської участі на місцевому рівні  експертами швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» був розроблений та впродовж 2019-2022 років успішно пілотований у закладах загальної середньої освіти 16 територіальних громад Івано-Франківської, Луганської, Одеської та Полтавської областей курс за вибором для учнів 8(9) класів «Навчаємось жити в громаді».

Курс спрямований на ознайомлення учнів із ключовими аспектами життєдіяльності територіальної громади, підвищення обізнаності зі структурою й механізмами здійснення самоврядування та надання практичного досвіду демократичної участі у житті школи і громади. Змістове наповнення курсу та підходи, форми й методи, пропоновані в роботі з його програмою, мають сприяти діалогу учнів, учителів і батьків, школи, влади й громади. Лише в діалозі розвиваються навички демократичного громадянства та культури демократії, необхідні для ефективної участі в житті громади.

В 2022 році програма курсу за вибором «Навчаємось жити в громаді» була схвалена для використання в освітньому процесі (лист Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України від 28.07.2022 №22.1/12-Г-254), що дозволяє усім зацікавленим закладам загальної середньої освіти впроваджувати викладання курсу в межах варіативної складової освітньої програми.

 

Навчання:
Тренінг з методики викладання курсу за вибором “Навчаємось жити в громаді” для учнів 8(9) класів

Програма 2024

Реєстр сертифікатів (29.04-03.05.2024)

Програма 2023

Реєстр сертифікатів (22-26 травня 2023)

Реєстр сертифікатів (5-9 червня 2023)

Реєстр сертифікатів (19-23 червня 2023)

 


News


May 13, 2024
Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики»// «Дієві інструменти та метрики у роботі співробітника ЦПР ПП»
13 травня 2024 року практичний інтенсив для директорів та консультантів ЦПР ПП відбувався за актуальною темою «Дієві інструменти та метрики у роботі співробітника ЦПР ПП».

May 10, 2024
ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ» «Важливість командоутворення для розвитку особистості директора та його професійної діяльності»
10 травня для керівників закладів загальної середньої освіти відбувся практичний інтенсив «Ресурси, Стратегії, Практики». Захід був організований з метою залучення учасників до обговорення та впровадження ефективних стратегій управління закладами освіти з акцентом на важливість командоутворення для розвитку особистості директора та його професійної діяльності.

Apr 30, 2024
ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ»// «ДІЄВІ ПРИЙОМИ ТА ЕФЕКТИВНІ ЗАСОБИ ВНУТРІШНЬОЇ КОМУНІКАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ»
30 квітня для керівників закладів загальної середньої освіти пройшов практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики», присвячений темі ефективної внутрішньої комунікації в управлінні закладом освіти.

All news