НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти





Науково-методична діяльність

 

У 2024 році колектив лабораторії продовжує працювати над науково-методичною темою «Супровід неперервної освіти керівних кадрів в умовах суспільних трансформацій» за напрямками:

  • здійснення методичного супроводу професійного розвитку керівників ЗЗСО та директорів/консультантів ЦПР ПП, педагогів;
  • організація інформаційно-аналітичної та організаційно-методичної допомоги керівникам закладів освіти, працівникам ЦПР ПП, педагогам закладів освіти щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти; 
  • здійснення просвітницької, роз’яснювальної роботи щодо проходження інституційного аудиту закладами загальної середньої освіти та надання методичної допомоги й рекомендацій керівникам та педагогічним працівникам щодо успішного проходження цієї процедури; 
  • вивчення та удосконалення форм методичної роботи з педагогічними кадрами;
  • удосконалення науково-методичної роботи з керівниками закладів освіти, з педагогічними кадрами відповідно до Концепції «Нова українська школа» та регіональних освітніх потреб, планів та програм на засадах академічної доброчесності;
  • активізація та сприяння розвитку творчої науково-дослідної, експериментально-пошукової, інноваційної діяльності керівників ЗЗСО, директорів/консультантів ЦПР ПП та педагогів області;
  • пропагування набутків педагогічної науки та управлінського досвіду через курси, семінари, консультації, інші форми;
  • організація і проведення форуму «Позашкільна освіта регіону: досвід, проблеми, виклики»;
  • співпраця з міжнародними організаціями та підтримка міжнародних освітніх проєктів у закладах освіти області;
  • організація науково-методичних досліджень з проблем змісту освіти,  управління розвитком закладів освіти;
  • стимулювання професійного зростання педагогічних працівників, активізація їхньої інноваційності та творчої ініціативи за напрямами роботи  лабораторії; 
  • виконання планів підвищення кваліфікації працівників лабораторії, створення умов для самоосвіти, вдосконалення науково-педагогічної діяльності шляхом проведення відкритих занять, взаємних відвідувань;
  • підготовка та видання наукової і навчально-методичної літератури за напрямами діяльності лабораторії;
  • забезпечення реалізації освітніх змін в контексті розбудови Нової української школи на основі діагностики запитів і потреб педагогів.

 

Навчально-методичну, науково-дослідну та організаційну роботу НМЛ забезпечують 5 працівників: 

  • Воронова Світлана Віталіївна – завідувачка НМЛ, кандидат педагогічних наук. За посадовими обов’язками здійснює загальне керівництво, відповідає за організацію роботи науково-методичної лабораторії та роботу з керівниками закладів освіти щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗЗСО; очолює роботу Центру забезпечення якості освіти в академії.
  • Болдирєва Ганна Володимирівна – методист НМЛ, «спеціаліст вищої категорії». За посадовими обов’язками відповідає за роботу з директорами та консультантами ЦПР ПП та керівниками ЗЗСО.
  • Шеремет Світлана Іванівна – методист НМЛ, «спеціаліст вищої категорії», має нагрудний знак МОН України «Відмінник освіти України». За посадовими обов’язками відповідає за роботу з заступниками директорів з ВР, класними керівниками, педагогами-організаторами, керівниками та педагогами закладів позашкільної освіти.
  • Килівник Ольга Володимирівна – методист НМЛ, «спеціаліст вищої категорії». За посадовими обов’язками відповідає за роботу з позашкільними закладами освіти.
  • Круглянко Вікторія Петрівна - методист НМЛ, «спеціаліст вищої категорії». За посадовими обов’язками відповідає за роботу з керівниками закладів освіти щодо створення системи управління професійним розвитком педагогічних працівників ЗЗСО; здійснює підготовку інформаційного матеріалу та розміщує його на сайті НМЛ; співробітник Центру забезпечення якості освіти академії; регіональний координатор НУШ в Одеській області по роботі з керівниками закладів освіти.

 

Робота колективу науково-методичної лабораторії - це командна роботи щодо вирішення актуальних управлінських, методичних, наукових проблем з метою оперативного вдосконалення освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації,  підвищення професійної компетентності керівників ЗЗСО, директорів/консультантів ЦПР ПП, класних керівників, педагогів-організаторів, керівників та педагогів закладів позашкільно освіти на засадах соціального партнерства, науково-методичного супроводу функціонування внутрішньої системи якості освіти ЗЗСО, надання консультативної допомоги щодо побудови стратегії розвитку закладів освіти у сучасних умовах реалізації освітньої політики, децентралізації влади й автономізації управління закладами освіти.

 

Науково-методична робота здійснюється через активні форми навчання:

 

Дискусійний простір
  • «Нова українська школа: рухаємось разом» (Воронова С.В., Болдирєва Г.В.)

 

Управлінська студія
  • «Синергія в управлінні персоналом» (Воронова С.В., Болдирєва Г.В., Шеремет С.І.)

 

Форум  консультантів ЦПР ПП, педагогічних працівників закладів позашкільної освіти
  • «Позашкільна освіта регіону: досвід, проблеми, виклики» (Воронова С.В., Шеремет С.І., Килівник О.В.)

 

(Не) конференція
  •  «Мистецтво навчати (ся) жити» (Воронова С.В., Болдирєва Г.В., Шеремет С.І., Килівник О.В., Круглянко В.П.)

 

Практичні інтенсиви 
  • «Ресурси, стратегії, практикиі» (Болдирєва Г.В., Шеремет С.І., Килівник О.В., Круглянко В.П.)

 

 
 

 

 

 
 

News


Mar 20, 2024
ОБЛАСНИЙ ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ». Тема для обговорення: «Волонтерство як інструмент залучення молоді до соціальної активності»
20 березня відбувся обласний практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики» з теми «Волонтерство як інструмент залучення молоді до соціальної активності» для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та класних керівників закладів загальної середньої освіти.

Mar 19, 2024
ПРАКТИЧНИЙ ІНТЕНСИВ «РЕСУРСИ, СТРАТЕГІЇ, ПРАКТИКИ» «Розвиток соціальної відповідальності через волонтерство у закладі освіти»
19 березня для керівників закладів загальної середньої освіти пройшов практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики» з акцентом на розвиток соціальної відповідальності через волонтерство в освітньому середовищі.

Mar 12, 2024
Дискусійний_простір «Нова українська школа: рухаємось разом» // «Інтеграція/адаптація дітей в умовах воєнних дій: психолого-педагогічні аспекти»
Керівники закладів загальної середньої освіти, директори і консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників Одещини 12 березня зустрілися у дискусійному просторі «Нова українська школа: рухаємось разом». Комунікація відбулася за темою: «Інтеграція/адаптація дітей в умовах воєнних дій: психолого-педагогічні аспекти»

All news